fbpx
 

Pasniedzēji

PŪCES AKADĒMIJAS pasniedzēji ir labākie profesionāļi savā jomā.
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2021/03/dace-puce2.png

KINOREŽIJA, PRODUCĒŠANA, RUNA, STORYBOARDDace Pūce

Kinorežisore, producente, Marana Productions un Pūces akadēmijas dibinātāja, vairāku īsfilmu un dokumentālo filmu režisore. Par savu pirmo pilnmetrāžas filmu "Bedre" saņēmusi Grand Prix 62. Lībekas kino festivālā, bet 2019.gadā saņemta Tallinas Black Night work in progress festivāla galvenā balva. Ar savu otro pilnmetrāžas filmu "Manny" (2020.) iegūst Eiropas balvu (Europein Chinematography award ) kā labākais režisors, Maijami SiFi filmu festivālā saņem 2. vietu (ASV 2021.) un 1. - Radžastānas filmu festiālā (Indija, 2021.). No 2003. gada Dace vada savu skaņu studiju un ir bijusi neskaitāmu skaņas ierakstu režisore, kā arī reklāmu, mūzikas video, vietēja un starptautiska mēroga, pasākumu producente.

ARANŽĒŠANA, KOMPOZĪCIJAValts Pūce

Komponists, viens no Latvijas zināmākajiem kora, simfonisko, muzikālu izrāžu un Vispārējo Dziesmu svētku
skaņdarbu autoriem. Viņš ir leģendārās grupas "Marana" un "Pūces etnogrāfiskā orķestra" izveidotājs. Valts Pūce
komponējis mūziku teātra izrādēm, spēlfilmām, dokumentālām un animācijas filmām, kā arī izdevis 17 mūzikas diskus un ir Komponistu Savienības biedrs.
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2021/03/valts-1.png
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2021/03/dace-1.png

ČELLSDace Pūce

Čella klases pasniedzēja ar ilggadēju darba pieredzi. Izaudzinājusi plejādi čellistu gan Emīla Dārziņa, gan Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas skolās. Par audzēkņu sasniegumiem starptautiskos konkursos D. Pūce ir saņēmusi Kultūras ministrijas Atzinības rakstus, kā arī bijusi vairāku stīgu instrumentu spēles konkursu žūrijas locekle un meistarklašu vadītāja. Daces audzēkņi ir veiksmīgi iestājušies un turpina mācības Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā un mūzikas augstskolās ārzemēs.

ČELLS, PRODUCĒŠANAValters Pūce

Čellists un producents, instrumentālās grupas “DAGAMBA” dibinātājs un komponists. Valters ir 5 grupas disku producents un izdevējs, kā arī vienas raidlugas un vairāku filmu komponists. Valters bijis grupas "Dagamba" vietēja un starptautiska mēroga koncerttūru organizētājs, idejas autors un pirmajam Latvijā crossover festivālam "Laivā" producents. Sadarbībā ar koncertaģentūru FBI producējis “DAGAMBA feat. TCHAIKOVSKY” Arēnā Rīga, par kuru ieguvis 2. vietu "LaPPA Gada pasākumā balva 2019". Pēdējos gados Valters ir arī mūzikas producents grupai "Madara" un dziedātājai Dārtai Stepānovai. Viņš ir ieguvis maģistra grādu Briseles Karaliskajā Mūzikas akadēmijā prof. J. Reulinga klasē un bakalaura grādu J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. E. Testeļecas klasē.
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2021/03/valters.png
Bungu nodarbības

BUNGASArtūrs Jermaks

Artūrs ir grupas DAGAMBA bundzinieks. Studējis bungu komplekta spēli Florences Mūzikas Akadēmijā (Itālija), džeza bungu komplektu Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā. Artūrs ir pilnveidojis savu bungu spēli meistarklasēs pie tādiem pasaulē atzītiem bundziniekiem kā: Max Klots (Krievija), Akira Jimbo (Japāna), Thomas Pridgen (ASV), Dave Weckl (ASV), Benny Greb (Vācija).

PRODUCĒŠANALeonarda Ķestere

Leonarda producējusi visdažādāko formātu un žanru uzvedumus, festivālus un koncertus. No 1998. gada Leonarda Ķestere ir Latvijas Kultūras akadēmijas pasniedzēja kultūras menedžmenta un radošo industriju programmā. Leonarda Ķestere ieguvusi maģistra grādu Londonas Sitijas Universitātē (City University) mākslas menedžmentā. Darbojusies kā starptautisko mākslas un kultūras projektu vadītāja un producente.
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2021/03/leonarda.png
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2021/03/Aleksandrs.png

KINOREŽIJAAleksandrs Grebņevs

Viens no pieredzējušākajiem kino operatoriem Latvijā. Viņš ir dokumentālo filmu "Vienu biļetīti, lūdzu!", “Klejotāji” (rež. M. Kaža); "Mans tēvs baņķieris" (rež. I. Ozoliņa); "Ģimenes lietas" (rež. A. Gauja) un pilnmetrāžas filmu, “Kino un mēs”, “Neona pavasaris”, “Kur vedīs ceļš”, (rež. M. Kaža), "Izlaiduma gads", “Nekas mūs neapturēs” (rež. A.Gauja)

PRODUCĒŠANAElīna Jozauska

Elīnas pieredzi veido neskaitāmu projektu vadīšana kā producentei, filmas ražošanas vadītājai, izpildproducentei, filmēšanas objektu menedžerei u.c. Viņa ir producējusi pilnmetrāžas filmu, neskaitāmas īsfilmas un dokumentālās filmas. Elīnas producentes kontā ir "Bedre" (rež. Dace Pūce), kā arī darbs filmās "Melānijas hronika" (rež. V. Kairišs), "Paradīze 89" (rež. M. Dišlere), "Golfa straume zem aisberga" (rež. J. Paškevičs), "Dancis pa trim" (rež. A. Krievs), „Eizenšteina sapnis“ (rež. Pīters Grīnvejs), „Velisa un Edvards” (Company Pictures (Lielbritānija)), "Jāņu nakts" (rež. A. Hāns). u.c.
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2021/03/elina.png
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2021/03/aigars.png

PRODUCĒŠANAAigars Dinsbergs

Kā neatkarīgs producents Aigars specializējas tieši latviešu autoru muzikālo darbu uzvešanā. Viņš ir producējis vairāk kā 19 mūziklus, mūzikas un deju izrādes pieaugušajiem un bērniem, kas Latvijā guvušas lielu interesi un atzinību. Aigara darbu sarakstā ir arī koncertuzvedums "Kaupēn, mans mīļais"(J.Lūsēns), mūzikas un dejas izrāde "Māsa Kerija"(R.Pauls) un tagad sagatavošanā ir pilnīgi jauns oriģināldarbs "Zvaigznes bērns" pēc O.Vailda pasakas motīviem (J. Lūsēns).

PRODUCĒŠANAGundega Skudriņa

Radošās apvienības “Skudras Metropole” dibinātāja un radošā direktore. Gundega ir pasākumu, izstāžu, priekšnesumu, ēdienu, grāmatu un TV projektu producente. Ieguvusi neskaitāmas balvas Eiropā un pasaulē. Starp tām jāizceļ Grand Prix “BEA World Festival” Itālijā, kā arī balvas "Best experience marketing festival “BEMA 2018 un 2021”" Maskavā un “Baltic - Nordic Event Awards 2019” Zviedrijā. Gundegas producentes darbs ir apbalvots ar daudzām godalgām un atzinībām arī Latvijā, jo viņas pieeja katram projektam ir atšķirīga, drosmīga un oriģināla.
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2021/03/gundega-1.png
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2021/03/vilnis.png

PRODUCĒŠANAVilnis Kalnaellis

Animācijas filmu producents, režisors un viens no animācijas studiju “Dauka” un "RIJA” dibinātājiem. Vilnis ir neskaitāmu animācijas filmu producents, kas ir saņēmis vairāk kā 50 godalgas un nominācijas visprestižākajos pasaules, Eiropas un Latvijas festivālos. Ar animācijas filmu "Kirikū un Burve“(rež.Michel Ocelot) Vilnis ieguvis Grand Prix Ansī festivālā Francijā, bet kā asociētais producents filmā "Randiņš Belevilā” (rež. Sylvain Chomet) saņēmis 74.Amerikas Kinoakadēmijas Oskara balvu par labāko animācijas filmu un mūziku. Sadarbībā ar Paramount, 20th Century Fox , Warner. Bros un DreamWorks, Vilnis ir animācijas filmu dublāžas producents, ilggadējs Latvijas Filmu producentu asociācijas prezidents un Eiropas Kino akadēmijas biedrs .

KINOREŽIJA Kristele Pudane

Savu pieredzi Kristele uzkrājusi aktīvi darbojoties vietēja un starptautiska rakstura projektos. Viņa producējusi filmas, reklāmas, seriālu un mūzikas klipus. Kristeles producētās filmas ir ieguvuši balvas un nominācijas dažādos filmu festivālos visā pasaulē. Starp tām ir spēlfilmas “Nemierīgie prāti"(rež. brāļi Ābeles), "Bedre"(rež.Dace Pūce), "Manny"(rež.Dace Pūce) un dokumentālā filma “Baltu ciltis"(rež. brāļi Ābeles),.
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2021/03/kristele-1.png
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2021/03/ivo.png

KINOREŽIJA Ivo Briedis

Dramaturgs, scenārists, režisors. Īsfilma "Norīt krupi" tikusi nominēta Palmas zaram Kannu kinofestivālā un ieguvusi Grand Prix dažādos animācijas filmu festivālos Eiropā. Ivo, kā scenārista un režisora darbs aptver plašu darbības loku, jo viņa radošajā pieredzē ir ne tikai pilnmetrāžas filmas, īsfilmas un animācijas filmas, bet arī radio lugas, seriāli un teātris. Jau vairākus gadus Ivo ir dramaturģijas pasniedzējs arī LKA Nacionālā filmu skolā.

KINOREŽIJA Jurģis Ločemelis

Filmu un video montāžas režisors, kurš savu specialitāti apguvis Dānijā un Latvijā. Studiju laikā uzsācis darbu pie pilnmetrāžas dokumentālās filmas "Mana māte valsts" (rež. I. Ozoliņa) un bijis montāžas režisors vairākām festivālu apritē nonākušām īsfilmām, to skaitā "Klusā daba" (rež. A. Ansone) un pilnmetrāžas filmai "Manny" (rež. D. Pūce). Patreiz Jurģis strādā pie vairākām pilnmetrāžas dokumentālām filmām - "Nemierīgās atmiņas" (rež. E. Lange), "Braucam uz KeiDīz" (rež.Dace Pūce) u.c.
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2021/03/jurgis.png
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2022/10/LigaGaisa-aplis-melnbalta.png

KINOREŽIJA Līga Gaisa

Scenāriste, scenāriju konsultante-redaktore, producente. Scenārija autore Simtgades animācijas filmai Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi (pēc Luīzes Pastores grāmatas Maskačkas stāsts motīviem, rež. Edmunds Jansons, studijas – Atom Art (Latvija), Letko (Polija)). Pašlaik kopā ar Loti Eglīti strādā pie scenārija pilnmetrāžas animācijas filmai Laimīgie (rež. Edmunds Jansons, studija Atom Art) un raksta scenāriju pilnmetrāžas spēlfilmai Kad Tīne un Bīne satika Juhanu (pēc Dāvida Vikmaņa grāmatas Roņpils. Purva stāsts motīviem, rež. Jāks Kilmi, studija Air Productions).

KINOREŽIJA Sandis Miltovičs

Televīzijas raidījumu vadītājs, mūziķis, sportists, uzņēmējs, pasākumu rīkotājs un vadītājs. Kā noorganizēt mazus, lielus, sporta vai starptautiskus notikumus, digitāli pasākumi, šovi. Ievērojamu sporta pasākumi gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā, pasākumu rīkotājs un vadītājs. Šarmanta personība, kura dzīves moto ir: "Tu esi tik labs, cik labs ir Tavs pēdējais darbs" un līdzība “cilvēks – orķestris” viņam piestāv vairāk nekā jebkuram citam.
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2022/10/SandosMiltovičs-aplis-melnbalta.png
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2023/03/Group-2.png

OperatorsGatis Grīnbergs

Gatis savu ceļu uz operatora amatu sācis kā gaismotājs gan vietējos, gan starptautiskos projektos. Tas licis stipru pamatu operatora mākslā. Filmējis dažāda mēroga filmas: īsfilmas, dokumentālās filmas, mūzikas video un reklāmas. Joprojām piedalās starptautiskos projektos kā kameras operators. Specialitāte - tumšā estētika, silueti.
Nozīmīgākie darbi ir “Bedre” (rež. D.Pūce), kas ieguvusi augstākos novērtējumus Igaunijas, Krievijas, Itālijas un Vācijas filmu festivālos, “Manny” (rež. D.Pūce) par kuru Gatis saņēmis augstāko novertējumu filmu festivālā Majami (ASV) , “Kastrāts kuilis” (rež. Lauris Ābele, Raitis Ābele) u.c.

OperatorsJānis Eglītis

Operators ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi. Jāņa darbu sarakstā ir reklāmas, īsfilmas, mākslas un dokumentālās filmas. Starp tām ir “Homo Novus” (rež. A.Viduleja), “Pirmdzimtais” (rež. A.Karapetjans), “The Gambler” (rež. Ignas Joninas), “M.O.Z.H.” (rež. A.Karapetjans), “Cilvēki tur” (rež. A.Karapetjans) u.c.
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2023/03/Group-8.png
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2023/03/Group-7.png

OperatorsMārtiņš Jurevics

Jaunās paaudzes operators, kurš savu talantu pierādījis jau studiju gados. Viņa īsfilma “Konvertītī” (rež. K.Lesiņš) saņēmusi Lielā Kristapa balvu. Savu profesionālo darbību sācis, kā dokumentālists - operators, uzņemot dažādas filmas, sākot ar Musulmaņiem Latvijā, Kalnu gorillām Kongo džungļos, Kurdu kaujiniekiem Irākā, un beidzot ar Benesu Aijo Doņeckā. Dokumentālista pieredzi pats vērtē augstu, gūto pieredzi un skatījumu izmanto arī savu filmu vizualitātē. Filmējis arī reklāmas, mūzikas video, īsfilmas un TV seriālus, sadarbojoties galvenokārt ar jaunajiem režisoriem. Paralēli operatora amatam, Mārtiņš nodarbojas arī attēla krāsu pēcapstrādi.

OperatorsDāvids Smiltiņš

Ieguvis bakalaura grādu LKA audiovizuālās mākslas programmā operatora mākslas specialitātē. Kā operators inscenētājs piedalījies dažādu formātu un mērogu projektos, tostarp dokumentālajās filmās "Uguns aplis" (2021) un "Einaratīvs" (2022), pilnmetrāžas spēlfilmās "Melnais samts" (2024) un "Augstas gudrības grāmata no pasaules un dabas" (procesā), kā arī īsfilmās, mūzikas video un starpdisciplināros projektos. 2022. gadā nominēts "Spēlmaņu nakts" balvai par izrādes "Vasarnieki" vizuālo noformējumu un 2023. gadā - "Lielajam Kristapam" kā labākais spēlfilmas un dokumentālās filmas operators.
https://pucesakademija.lv/wp-content/uploads/2024/05/cropped_image-2.png